• 1 z 3
 
 

Magické bylinkové sviečky 

 

Dostupnosť Skladom
€18
€15 bez DPH
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Magické Bylinkové sviečky a balíky pre kolo roka - sabaty a sviatky
 

SAMHAIN

 
31.10-1.11.
Inak nazvané Halloween, Hallowmas, Samana, Deň všetkých svätých, Dušičky,Candle Nigh,Santos, Dia de los Muertos, Mischief Night....
Samhain pochádza z keltskej tradicie je to tretí a posledny zber úrody. Samhain sa označoval ako nový rok pre keltov a do dnes čarodejky/ovia oslavujú ako nový rok. Starý Boh túto noc umierá a vratí sa do zeme mrtvych aby čakal tam na znovuzrodenie v Yule(zimný slnovrat, vianoce). Tak ako kedy si v starých dobách tak aj dnes sa verí, že závoj medzi svetom živých a mrtvých je najtenšia práve túto noc, a že duchovia naších predkov chodia po zemi, navštevujú rodiny a priateľov a shromažďujú sa na rituálných oslavách.
Samhain je katolíckou cirkvou oslavovaný ako Dia de los Muertos v Mexiku.
Zo Samhainom sa začína temná polovica roka. Je to skutočne magický čas. Po smrti vždy nasleduje znovuzrodenie a hoci je to koniec starého roka, je to začiatok nového roka.
Svetlo sa vždy rodí z temnoty, je neoddeliteľné, vzájomne závislé a nevyhnutné.
Na začiatku tejto temnej fázy prichádza príležitosť odpočívať a uvažovať o minulosti a zasiať nové začiatky, plány, sny ktore chceme uskutocnit. Je to idealne obdobie prehodnotit si všetko čo bolo alebo čo nebolo a nastaviť si nový kurz. Je čas sa uzemniť a najst rovnováhu odovzdat poctu predkom(prichystajte ich fotky oblubene jedla, biele sviecky). Tradicie su rozne a je ich nespocet.
Symboli:
Tekvica, Jablka, kotlík, čierná mačka, netopier, lampáše, sviečky, metla
Bohyňe ktoré sa uctievajú:
- Cerridwen, Hecate, Oya, Morrigan, Ishtar, Astarte, Inanna, Persephona, Baba Jaga.
Bohovia:
-Osiris, Cernunnos, Anubis, Odin..
Práca s zámermy:
- ochrana, bezpečnosť, sebavedomie, veštenie (karty, runy),rovnováha..... podakovanie.
Farby:
- Čierná, oranžová, fialová, biela - sviečky vseobecne jesenné farby
Kamene a mineralne kamene:
- Obsidián, karneol, onyx, záhneda,cierny turmalín.....
 
SAMHAIN KOTLÍKY 

Každá moja Magická a rituálna bylinková sviečka je ručne miešaná, odliatá s láskou a starostlivosťou, obsahujúca princípy čarodejníctva, aromaterapie, kryštálovej energie a magické farby. Sviečky obsahujú magické oleje, bylinky, ktoré sú zarieknuté. Tieto kotliky sú vyrábané so 100% sójového vosku. Používam kvalitné éterické oleje a silice, sušené bylinky, kvetiny, vonné drevá a živice. Moje sviečky neobsahujú parafin, palmový vosk ani umelé a parfumované vôňe.

Farbu sme zvolili temnú fialovú . Fialová farba v sviečkovej mágií znamená aj ochranu, spirituálnu ochranu. Obsahuje čarodejnícky olej a vôňu zacítite pačuli, šalviu ktoré dominujú :-) Zdobená lupeňami bordovej ruže, ktorá bola pod dohladom Hekaté, posipané so semiačkamy ganátového jablka a pridala malinko paliny pravej(pozor!).  Obsidián vločkovitý je účinný čistič ktorý negatívnu energiu pohlcuje a rozpustí. Posipané ametystom.

 Kotlíky špecialne len na toto obdobie. Kotlík ma slabo oranžovú farbu :-) Po dopalní sviečok Vám zostane ako svietník, ktorý určite využijete aj dalej.

Rozmery: Výška 7cm priemer 8cm

Doba horenia je (50h) individuálne :-)

Ceny sú uvedené za 1ks bylinkovej sviečky!

!!! Pri prvom použití prosím odstráňte všetky obaly a zastrihnite knôt podla inštrukcií na 5-6 mm. Sviečku pri prvom použití zapálte minimálne na hodinku až dve, aby sa vosk rovnomerne roztopil. Nenechajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Sójový vosk je oveľa jemnejší a správa sa inak ako parafín a včelí vosk. Horiace sviečky nenechajte bez dozoru. Prosím sviečku už nezapalovať ak je na spodku málo vosku cca 5-6mm  a zvyšky bylín môžu sa Vám zapáliť bylinky !!!! Dbajte na pokyny piktogramov !!! 

 

Bylinkové sviečky® je zapísaná, registrovaná ochranná známka podľa ÚPV SR § 33 ods. 1 zákona č. 506/2009 Z.z. o Ochranných známkach. Prosím o rešpektovanie. 

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: