Vypredané Zväčšiť
  • 1 z 3
 

SAMHAIN BALÍKY

 

Malé a veľké 

Dostupnosť Vypredané
€25
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Magické Bylinkové sviečky a balíky pre kolo roka - sabaty a sviatky
 

SAMHAIN

 
31.10-1.11.
Inak nazvané Halloween, Hallowmas, Samana, Deň všetkých svätých, Dušičky,Candle Nigh,Santos, Dia de los Muertos, Mischief Night....
Samhain pochádza z keltskej tradicie je to tretí a posledny zber úrody. Samhain sa označoval ako nový rok pre keltov a do dnes čarodejky/ovia oslavujú ako nový rok. Starý Boh túto noc umierá a vratí sa do zeme mrtvych aby čakal tam na znovuzrodenie v Yule(zimný slnovrat, vianoce). Tak ako kedy si v starých dobách tak aj dnes sa verí, že závoj medzi svetom živých a mrtvých je najtenšia práve túto noc, a že duchovia naších predkov chodia po zemi, navštevujú rodiny a priateľov a shromažďujú sa na rituálných oslavách.
Samhain je katolíckou cirkvou oslavovaný ako Dia de los Muertos v Mexiku.
Zo Samhainom sa začína temná polovica roka. Je to skutočne magický čas. Po smrti vždy nasleduje znovuzrodenie a hoci je to koniec starého roka, je to začiatok nového roka.
Svetlo sa vždy rodí z temnoty, je neoddeliteľné, vzájomne závislé a nevyhnutné.
Na začiatku tejto temnej fázy prichádza príležitosť odpočívať a uvažovať o minulosti a zasiať nové začiatky, plány, sny ktore chceme uskutocnit. Je to idealne obdobie prehodnotit si všetko čo bolo alebo čo nebolo a nastaviť si nový kurz. Je čas sa uzemniť a najst rovnováhu odovzdat poctu predkom(prichystajte ich fotky oblubene jedla, biele sviecky). Tradicie su rozne a je ich nespocet.
Symboli:
Tekvica, Jablka, kotlík, čierná mačka, netopier, lampáše, sviečky, metla
Bohyňe ktoré sa uctievajú:
- Cerridwen, Hecate, Oya, Morrigan, Ishtar, Astarte, Inanna, Persephona, Baba Jaga.
Bohovia:
-Osiris, Cernunnos, Anubis, Odin..
Práca s zámermy:
- ochrana, bezpečnosť, sebavedomie, veštenie (karty, runy),rovnováha..... podakovanie.
Farby:
- Čierná, oranžová, fialová, biela - sviečky vseobecne jesenné farby
Kamene a mineralne kamene:
- Obsidián, karneol, onyx, záhneda,cierny turmalín.....
 

Každá moja Magická a rituálna bylinková sviečka je ručne miešaná, odliatá s láskou a starostlivosťou, obsahujúca princípy čarodejníctva, aromaterapie, kryštálovej energie a magické farby. Sviečky obsahujú magické oleje, bylinky, ktoré sú zarieknuté. Tieto kotliky sú vyrábané so 100% sójového vosku. Používam kvalitné éterické oleje a silice, sušené bylinky, kvetiny, vonné drevá a živice. Moje sviečky neobsahujú parafin, palmový vosk ani umelé a parfumované vôňe.

Farbu sme zvolili temnú fialovú pre toto obdobie a kombinácia Samhain a Splnu, ktorý nastal 20.októbra je viac než vhodné aby sme manifestovali energie. Fialová farba v sviečkovej mágií znamená aj ochranu, spirituálnu ochranu. Obsahuje čarodejnícky olej a vôňu zacítite pačuli, šalviu ktoré dominujú :-) Zdobená lupeňami bordovej ruže, ktorá bola pod dohladom Hekaté, posipané so semiačkamy ganátového jablka a pridala malinko paliny pravej(pozor!). Aby sme celú tú škálu energie uzavreli zaklincovali sme sviečky s obsidianom.Obsidián vločkovitý je účinný čistič, ktorý negatívnu energiu pohlcuje a rozpustí. Posypané s ametystom.

SAMHAIN veľký balík obsahuje:

1., Samhain bylinkový kotlík 

Kotlíky špecialne len na toto obdobie. Kotlík má oranžovú farbu :-) Po dopalní sviečok Vám zostane ako svietník, ktorý určite využijete aj dalej.

Rozmery: Výška 7cm priemer 8cm

Doba horenia je (45h) individuálne :-)

Ceny sú uvedené za 1ks bylinkovej sviečky!

!!! Pri prvom použití prosím odstráňte všetky obaly a zastrihnite knôt podla inštrukcií na 5-6 mm. Sviečku pri prvom použití zapálte minimálne na hodinku až dve, aby sa vosk rovnomerne roztopil. Nenechajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Sójový vosk je oveľa jemnejší a správa sa inak ako parafín a včelí vosk. Horiace sviečky nenechajte bez dozoru. Prosím sviečku už nezapalovať ak je na spodku málo vosku cca 5-6mm  a zvyšky bylín môžu sa Vám zapáliť bylinky !!!! Dbajte na pokyny piktogramov !!! 

Bylinkové sviečky® je zapísaná, registrovaná ochranná známka podľa ÚPV SR § 33 ods. 1 zákona č. 506/2009 Z.z. o Ochranných známkach. Prosím o rešpektovanie. 

2., Palo Santo 

-je posvätný strom rastúci v oblasti Južnej Ameriky, kde je aj uctievaná.

Palo Santo v španielčine znamená  posvätné drevo, občas ho volajú aj santal Americký.

Mágovia, čarodejovia, šamani a aj liečitelia ho vnímajú ako vysoko spirituálne a používajú ho v rituáloch už tisíce rokov.Používalo sa aj v ľudovom liečiteľstve, v dávných časoch Inkovia s drievkom odohnávali negatívnu energiu, zlých duchov aj chorobu, používalo sa pri obradných rituáloch, najskôr sa vydymila miestnosť a priestor a až potom sa začal rituál. 

Vôňu má sladko kokosovú, jemne drevito exotickú. 

Páľte pokiaľ potrebujete očistiť priestor, vec alebo osobu, ak potrebujete odohnať zlé energie.

Ako používať:

Drievko zapáľte, nechajte chvíľu nech sa rozhorí, následne zhasnite oheň (ak samo nezhasne) a objaví sa krásny čistý biely až modrastý dym. Drievko zapálené položte na kadidelnicu, do teplovzdornej misky (kov, keramika, kameň). Dlho nedymí samo sa zhasne. Ak zhaslo teda už nedýmí opakujte postup pokial potrebujete. Dávajte si pozor ak máte už len maličký kus alebo keď zapalujete malé drievká aby ste si nepopálili prsty! Tieto malé kusy môžete spáliť aj na uhlíku alebo si zabezpečte špeciálne kliešte na uhlík. Nikdy nenechajte bez dozoru tlieť drievko!

3., Kadidlová zmes SAMHAIN

Bylinky, gumy, éterické oleje, drevo a vonné živice skombinované podľa znalosti pre žiadaný účel a efekt, aby pomohli tam kde treba.
 
Flaštičky sú daným zámerom zapäčatené.
 
použite: do kadidelnice dajte zapálené čierne uhlie. Počkajte kým sa rozpáli a prestane prskať. Následne zoberte rukou alebo malou lyžičkou ak máte pre kadidlá určené a nasypte na uhlie. Kadidlová zmes sa pekne rozpáli a začne dymiť. Nechajte dohorieť zmes aj uhlie v prípade ak chcete môžete ešte pridať zmes kým uhlie tlie. Užívajte si jeho vôňu a energiu. Kadidlové zmesi sú veľkým pomocníkom, pomôže Vám naladiť sa na dané zámery ale nezabúdajte ,Vy sami ste strojcom priania! 
!!!Danú miestnosť vždy po použití kadidla poriadne vyvetrajte od dymu! Nikdy nemajte prievan keď je uhlie rozpálené! Nedotýkať sa rukami ak je už uhlie zapálené!!!!!! Môžete sa veľmi škaredo popáliť!!!!! Horúce uhlie nechajte dohorieť ak ale už musíte uchopte kliešťami a ponorte pod vodu. 
 
Balenie: 10g 
hmotnosť stále záleží od použitých byliniek, gúm, živíc a preto neviem dať presný gramáž :-)
 

4., Ametyst 

 - ametyst je predovšetkým kameň duchovnej čistoty a meditácie. Prepája nás s duchovným svetom, dodáva nám dôveru v život.

 A to všetko v nádhernom balení :-)

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.