Vypredané Zväčšiť
  • 1 z 2
 

BELTANE II.

 

MAGICKÁ BYLINKOVÁ SVIEČKA VEĽKÁ 

Dostupnosť Vypredané
€15
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Magické Bylinkové sviečky a balíky pre kolo roka - sabaty a sviatky
 

Každá moja Magická a rituálna bylinková sviečka je ručne miešaná, odliatá s láskou a starostlivosťou, obsahujúca princípy čarodejníctva, aromaterapie, kryštálovej energie a magické farby. Sviečky obsahujú magické oleje, bylinky, ktoré sú zarieknuté. Tieto kotliky sú vyrábané so 100% sójového vosku. Používam kvalitné éterické oleje a silice, sušené bylinky, kvetiny, vonné drevá a živice. Moje sviečky neobsahujú parafin, palmový vosk ani umelé a parfumované vôňe.

BELTANE (30.4. - 1.5. )

Druhý najdôležitejší sviatok pre Keltov. Názov má podľa boha Belinusa. Zima sa skončila a leto práve začína naberať silu. Bohyňa Rhiannon spája svetlo s temnotou, šťastie a bolesť, život a smrť znovuzrodenie. Tak asi oslavovali Kelti to, že tma je iba v spomienkach, to že starosti z minulosti su zabudnuté. V modernom Írsku znamená "Beltane" máj. Niektorí hnali zvieratá pomedzi veľké ohne, ktoré sa zakladali zväčša na kopcoch. Tým symbolizovali očistnú silu ohňa, ktorá stádo bude chrániť pred chorobami počas ďalšieho obdobia. Tento zvyk sa neskôr stával stále populárnejší, od zapaľovania ohňov až po upaľovanie čarodejníc. 

Na Beltane sa zlučovali nilen bohovia, ale aj ľudia vo voľnej prírode. Pre Keltov to bolo prirodzené. Život bol niečo výnimočné, takisto telo a tiež zlúčenie muža a ženy(myslím, že tam mohla byť sranda). Nezbúdalo sa ani na májový tanec, pri ktorom mladí ľudia tancovali celú noc okolo ohňa, spievali, jasali a tešili sa zo svojich životov. Dnes sa tento sviatok nazýva aj svätojánskymi ohňami. Tento sviatok je známy aj pod menami: Beltaine v Írsku, Bealtunn Škótsku, Shenn do Boaldyn na ostrove Man a Galan Mae vo Walese. Saxovia(Sasi) ho volali Walpurgisnacht, noc Walpurgy, bohyne Mája. Doslovne to môže znamenať aj "žiarivý oheň". Mal to byť oheň, ktorý zapálil sám Belinus. 

Pripomýnam, že tieto sviečky sú nabité láskou a sviečky môžete paliť celý mesiac máj :-)

Balík obsahuje:

1., Magickú bylinkovú sviečku BELTANE

Sviečka miešaná zámerom a zariekávana pre tento sviatok.

Vyrobené zo 100% sojoveho vosku z certifikátom z kvalitných EO a bylín. Sviečka ma ružívú farbu.

Eo: Ruža, santálové drevo, neroli

Rubín vo fuchsite 

Rubín je kameň srdca, predstavuje lásku, silu lásky a života, symbolizuje láskavú energiu ktorá všetko negatívne transformuje. Podporuje lásku k pravde a k múdrosti. Hovorí sa, že rubín dáva silu leva, slobodu orla a múdrosť zeme a ak ju nosí žena zaručuje plodnosť.
Fuchsit nám pomáha porozumieť a zlepšiť vzťahy s ľuďmi. Pomáha nám prekonať strach a dosiahnuť rovnováhu.
Čo sa týka kolo roka presne na Beltane sa odporúča.
Samozrejme ich nájdete v Beltane Bylinkových sviečkach aby sme si sviatky lásky oslávili čo načarovnejšie.
Posypané s ruženínom je kameňom Lásky, krásy a priateľstva.

 

!! Pri prvom použití prosím odstráňte všetky obaly a zastrihnite knôt podla inštrukcií na 5-6mm. Sviečku pri prvom použití zapálte minimálne na hodinku až dve, aby sa vosk rovnomerne roztopil. Nenechajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Sójový vosk je oveľa jemnejší a správa sa inak ako parafín a včelí vosk. Horiace sviečky nenechajte bez dozoru. Prosím sviečku už nezapalovať ak je na spodku málo vosku cca 5-6mm a už len zvyšky bylín !!!! Dbajte na pokyny piktogramov !!

 

Rozmery: priemer 7cm výška 8cm  

doba horenia je cca 40h.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.