Vypredané Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Beltane I.

 

Magický balík veľký na sviatok Beltane

Dostupnosť Skladom
€23
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Magické Bylinkové sviečky a balíky pre kolo roka - sabaty a sviatky
 

Magický balík veľký na sviatok Beltane.

BELTANE (30.4. - 1.5. )

Druhý najdôležitejší sviatok pre Keltov. Názov má podľa boha Belinusa. Zima sa skončila a leto práve začína naberať silu. Bohyňa Rhiannon spája svetlo s temnotou, šťastie a bolesť, život a smrť znovuzrodenie. Tak asi oslavovali Kelti to, že tma je iba v spomienkach, to že starosti z minulosti su zabudnuté. V modernom Írsku znamená "Beltane" máj. Niektorí hnali zvieratá pomedzi veľké ohne, ktoré sa zakladali zväčša na kopcoch. Tým symbolizovali očistnú silu ohňa, ktorá stádo bude chrániť pred chorobami počas ďalšieho obdobia. Tento zvyk sa neskôr stával stále populárnejší, od zapaľovania ohňov až po upaľovanie čarodejníc. 

Na Beltane sa zlučovali nilen bohovia, ale aj ľudia vo voľnej prírode. Pre Keltov to bolo prirodzené. Život bol niečo výnimočné, takisto telo a tiež zlúčenie muža a ženy(myslím, že tam mohla byť sranda). Nezbúdalo sa ani na májový tanec, pri ktorom mladí ľudia tancovali celú noc okolo ohňa, spievali, jasali a tešili sa zo svojich životov. Dnes sa tento sviatok nazýva aj svätojánskymi ohňami. Tento sviatok je známy aj pod menami: Beltaine v Írsku, Bealtunn Škótsku, Shenn do Boaldyn na ostrove Man a Galan Mae vo Walese. Saxovia(Sasi) ho volali Walpurgisnacht, noc Walpurgy, bohyne Mája. Doslovne to môže znamenať aj "žiarivý oheň". Mal to byť oheň, ktorý zapálil sám Belinus. 

Balík obsahuje:

1., Magickú bylinkovú sviečku BELTANE

Sviečka miešaná zámerom a zariekávana pre tento sviatok.

Vyrobené zo 100% sojoveho vosku z certifikátom z kvalitných EO a bylín. Sviečka ma ružívú farbu.

Eo: Ruža, santálové drevo, neroli

1 Pravidlo: Vždy majte čisté a dobré úmysly , nikdy neprajte nikomu zle! 

2 Pravidlo : nikdy nič nerobte ak ste chorý, keď ste fyzicky alebo psychicky príliš unavený. A hlavne poprosím Vás ak už dopredu rozmýšľate nad tým ,,toto mi nepomôže alebo podobne myšlienky ......nerobte nič!!! Uvedomte si, že takáto negatívna energia len ničí Vaše šťastie!!!

!!! Pri prvom použití prosím odstráňte všetky obaly a zastrihnite knôt podla inštrukcií na 5-6mm. Sviečku pri prvom použití zapálte minimálne na hodinku až dve, aby sa vosk rovnomerne roztopil. Nenechajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Sójový vosk je oveľa jemnejší a správa sa inak ako parafín a včelí vosk. Horiace sviečky nenechajte bez dozoru. Prosím sviečku už nezapalovať ak je na spodku málo vosku cca 5-6mm  a zvyšky bylín môže sa Vám roztaviť kalíšok !!!! Dbajte na pokyny piktogramov !!! 

 Rozmery: výška 26mm šírka 55mm

Doba horenia je cca 10 - 11h

2., Kadidlovú zmes BELTANE

Vykurovacia zmes (kadidlo) miešaná zámerom pre sviatky Beltane.
Bylinky, gumy, éterické oleje, drevo a vonné živice skombinované podľa znalosti pre žiadaný účel a efekt.
 
 
použite: do kadidelnice dajte zapálené čierne uhlie. Počkajte kým sa rozpáli a prestane prskať. Následne zoberte rukou alebo malou lyžičkou ak máte pre kadidlá určené a nasypte na uhlie. Kadidlová zmes sa pekne rozpáli a začne dymiť. Nechajte dohorieť zmes aj uhlie v prípade ak chcete môžete ešte pridať zmes kým uhlie tlie. Užívajte si jeho vôňu a energiu. Kadidlové zmesi sú veľkým pomocníkom, pomôže Vám naladiť sa na dané zámery ale nezabúdajte ,Vy sami ste strojcom priania! 
!!!Danú miestnosť vždy po použití kadidla poriadne vyvetrajte od dymu! Nikdy nemajte prievan keď je uhlie rozpálené! Nedotýkať sa rukami ak je už uhlie zapálené!!!!!! Môžete sa veľmi škaredo popáliť!!!!! Horúce uhlie nechajte dohorieť ak ale už musíte uchopte kliešťami a ponorte pod vodu. 
Balenie: 30ml
hmotnosť stále záleží od použitých byliniek, gúm, živíc a preto neviem dať presný gramáž, sklenenú fľaštičku vždy dávam doplna :-)
 

3., Vonný vosk BELTANE

Vonný vosk v tvare srdiečka do aromalámp s vôňou EO ruza, sant. drevo a neroli zo 100% sójového vosku a zo 100% prírodných silíc .

Nabitá vôňou esenciálnych olejov a pre väčšiu radosť aj s bylinkami. Zabalené v sklenenej dóze pre správne uchovanie vôní, bylín a kvality sójového vosku.
Táto kombinácia Vám prinesie pokoj a harmóniu. Použite po náročnom a stresujúcom dni. Ak máte problémy s dýchacími cestami (prechladnutia), používajte pri nespavosti.
Stačí do aromalampy vložiť  3 ks srdiečok, do cca 2 minút sa roztopia miestnosťou sa začne šíriť vôňa. Potom si už len užívať vôňu, ktorá Vás bude hladkať na duši i na srdiečku 

Dať ale pozor aby na spodku nezostalo príliš malé množstvo vosku a zvyšky bylín aby sa neprehriala aromalampa a aby následne nepraskla. Po zhasnutí sviečky nechať vosk stuhnúť. Zvyšky ľahko odstránite vylúpnutim z misky a následne umyjete teplou vodou.

Balenie : 17 ks 

4., Figurálnu sviečku králik (su v rozlisných farbach-zelena, fialova, zltá - nedá sa vyberať)

Sú z včelieho vosku :-) bez vôní . Doba horenia cca 2-3 hodinky.

5., Ruženín L.

a to všetko v krásnom balení :-) užite si sviatky BELTANE!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.