• 1 z 4
 

BOHYŇA INANNA

 

Inanna/Ištar

Dostupnosť Skladom (3 ks)
€18
€15 bez DPH
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Magické a rituálne bylinkové sviečky
 

 

Inanna, Ištar, Eštar, Aštar, Astarté……bohyňa, ktorú uctievajú ľudia do dnešného dňa. Je bohyňou tisícov mien, všemocná královna nebies vo všemožných formách a podobizniach ktoré za tie tisícky rokov dostala. Vymenovala som len pár keďže ich je naozaj veľa a rozpis vám chystám podľa obdobia a podrobnejšie.  Každý kto sa k nej obráti s úctou a úprimnou žiadosťou pomôže. Treba si ale dávať pozor. Je to veľmi temperamentná bohyňa. V každej svojej forme si vyžaduje obrovskú úctu a rešpekt. Jej energia je nezamenitelná, láskavá, povznášajúca, veľakrát pôsobí až afrodiziakálne. Na druhej strane zas jej energia môže byť surová, drsná a prísna. To záleží aj na tom ako ju voláte, za akým účelom a aké sú vaše zámery. 

Jej symbolom je lev, sovy, hady, krídla, rohatá čiapka, osemcípa hviezda ktorá znázorňuje venušu. Atribútov má neúrekom preto nevymenujem všetky.

Bohyňa Inanna, Ištar bola najdôležitejšou bohyňou v dobe starovekej Mezopotámie. Jej sumerské meno Inanna je odvedená pravdepodobne od Nin-any, čo v preklade znamená Pani nebies. Tak isto sa objavuje aj pod menom ako Innin. Inannine meno sa nachádza v najstarších písaných textoch—klinopisoch. Akkadské meno Ištar je odvodené od semitského výrazu mužského rodu Attaru (Aštar), ktorý v akkadštine v ž.r. je Ištar, Eštar. 

Inanna/Ištar bola assýrska a babylonská bohyňa plodnosti, sexu, lásky, vojny, spravodlivosti, života aj smrti, bola ale vnímaná hlavne ako kráľovná nebies.

Nespočet textov, klinopisov, sošiek, vyzobrazovania zostalo o Inanne/Ištarte, ktorá nám pomáha pátrať a dozvedať sa o nej vždy nové poznatky a ako bola vnímaná.

Najznámejšie mytologické texty sú Inanna a Enki, Inanna a An, Inanna a Šukaletuda, Inanna a Ebech, Zostup Inanny do podsvetia, milostná poézia o Inanne a Dumudzi, Epos o Gilgamešovi.

Jedna z najznámejších artefaktov je Ištarina brána, ktorá  bola ôsmou bránou do vnútorného mesta Babylonu, ktorú dal postaviť a zasvätiť Kráľ Nabuchodonozor II. 604–562 pred Kristom Babylonskej bohyne Ištar. Raz do roka sa Ištarinou bránou a spojovacou Procesnou cestou konal novoročný sprievod, ktorý bol súčasťou náboženského sviatku na oslavu začiatku poľnohospodárskeho roka. V Babylone trvali rituály okolo tohto sviatku dvanásť dní. Oslavy Nového roka sa začali hneď po zbere jačmeňa, v čase jarnej rovnodennosti, bol to v tých časoch prvý deň starovekého mesiaca nisan, ekvivalentný dnešnému dátumu 20. alebo 21. marca. 

Ako som sa už zmienila, prejdeme si všetky jej podoby, ktoré sú do dnešného dňa známé. Ostatok postupne budem pridávať na blog.

Každá moja Magická a rituálna bylinková sviečka je ručne miešaná, odliatá s láskou a starostlivosťou, obsahujúca princípy čarodejníctva, aromaterapie, kryštálovej energie a magické farby. Sviečky obsahujú magické oleje, bylinky, ktoré sú zarieknuté. Tieto sviečky sú vyrábané so 100% sójového vosku. Používam kvalitné éterické oleje a silice, sušené bylinky, kvetiny, vonné drevá a živice. Moje sviečky neobsahujú parafin, palmový vosk ani umelé a parfumované vôňe.

Zo 100% sójoveho vosku, s nádhernou fialovou farbou, s ametystom, kryštálom, a s čarodejnickým olejom, ktorú som miešala pre tento zámer. Vôna zmiešaná tak aby bola príjemná a magická, ktorá nastaví tú správnu frekvenciu.

Pre Inannu bolo premňa obrovskou cťou chystať a miešať špecialný olejček Inanna a ako krásne mi vyšlo kúsok po kúsku presne na jarnú rovnodennosť na sviatky Ištar skompletizovať, nabiť a posvätiť sviečky s jej mocou a pomocou.

Obsahuje lapis lazuli veľkosti L, šafran, damascénsku ružu, deplhinium(sušená modrá kvetina na vrchu). Vôňa oleja je elegantná a majestátna. 

Magické sviečky sú odlieté do nádherných bordových skleničiek so vzorom 8 cípej hviezdy.

Pred zapaľením si vyberte lapis zo svietníka. 

Sviečku zapaľujeme v piatky.

Lapis lazuli otvára tretie oko a udržuje rovnováhu krčnej čakry. Napomáha k dosiahnutiu stavu osvietenia, uľahčuje vyvolávanie a výklad snov a zvyšuje duševné schopnosti. Umožňuje duchovné cesty a stimuluje osobnú a duchovnú silu. Tento kameň rýchlo odstraňuje stres a prináša pocit hlbokého kľudu a mieru. Dodáva mimoriadnu vyrovnanosť a predstavuje kľúč k dosiahnutiu duchovných znalostí.
Lapis lazuli je ochranný kameň, ktorý umožňuje naviazať kontakt s duchovnými sprievodcami. Dokáže rozpoznať hrozbu duševného útoku, zastaví ho a vráti útočiacu energiu späť k svojmu zdroju. Učí sile vyrieknutého slova a dokáže zvrátiť nešťastie alebo napraviť nerovnováhu spôsobenú v minulosti mlčaním. Lapis lazuli uvádza do stavu harmónie telesnú, citovú a duchovnú rovinu. Nesúlad medzi nimi môže viesť k depresiám, nerovnováhe a strate zmyslu života. Navodená harmónia prináša pocit hlbokého vnútorného sebapoznania.
Lapis lazuli podnecuje k prevzatiu zodpovednosti za vlastný život. Odhaľuje vnútornú pravdu, pomáha sebauvedomovaniu a umožňuje sebavyjadrenie bez lipnutia na kompromisoch. Ak potláčaný strach spôsobuje „krčné“ problémy alebo problémy s komunikáciou, lapis lazuli podobné prekážky odstráni. Tento kryštál prináša svojmu majiteľovi trvalé hodnoty v podobe čestnosti, súcitu a poctivosti.
Lapis lazuli funguje ako účinný zosilňovač myšlienok. Podnecuje vyššiu schopnosť mysle, prináša objektívny a jasný pohľad. Podporuje rozvoj tvorivých schopností pomocou ich naladenia na zdroj poznania. Lapis lazuli vám pomôže vyrovnať sa s pravdou bez ohľadu na to, kde ju objavíte a prijať všetko, čo sa dozviete. Uľahčuje tiež vyjadrenie vlastného názoru a vnáša harmóniu do konfliktov. Zoznamuje svojho majiteľa tiež s hodnotou aktívneho počúvania druhých.
Lapis lazuli upevňuje milostné i priateľské vzťahy a napomáha pri vyjadrovaní pocitov a emócií. Odstraňuje utrpenie, krutosť a strádanie. V podobe drahokamovej esencie uvoľňuje citové spútanie.

Liečebné využitie
Lapis lazuli potláča bolesť, zvlášť migrény a bolesti hlavy. Pomáha prekonávať depresie. Blahodárne pôsobí na respiračný a nervový systém, krk, hlasivky, štítnu žľazu, orgány zaisťujúce detoxikáciu tela, kostnú dreň, detskú žľazu a imunitný systém. Pomáha pri náprave poškodenia sluchu a čistí krv. Účinkuje proti nespavosti a závratom. Znižuje krvný tlak. (zdroj:http://kamene.vzostup.sk/lapis-lazuli-lazurit)

Bylinkové sviečky® je zapísaná, registrovaná ochranná známka podľa ÚPV SR § 33 ods. 1 zákona č. 506/2009 Z.z. o Ochranných známkach. Prosím o rešpektovanie. 

ROZMERY: 

V 6,5cm Š 7cm

Doba horenia cca 35h 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: