• 1 z 3
 
 

Veľká figurálna sviečka Mačka

Dostupnosť Skladom
€8
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Figurálne sviečky
 

Zo 100% včelieho vosku s bavlnením knôtom.

Kto chce môže ju využiť na magickú prácu ( ochrana, odohnanie duchov...).

!!! Pri prvom použití prosím odstráňte všetky obaly a zastrihnite knôt podla inštrukcií na 5-6mm. Horiace sviečky nenechajte bez dozoru. Prosím sviečku už nezapalovať ak je na spodku málo vosku cca 5-6mm !!!! Nezabudnite na nehorlavú podložku pod sviečku! Dbajte na pokyny piktogramov !!! 

Doba horenia cca 8-10h 

70mm x 85mm x výška 150mm

V starovekom Egypte mačky zbožňovali a uctievali ako božstvo. Verili, že majú moc chrániť človeka pred všetkým zlým. Prítomnosť mačky v dome znamenala požehnanie, dlhý život a dobré zdravie pre všetkých. Ak v ich dome zomrela mačka, domáci si na znak smútku oholili obočie a smútili za ňou. Mačky mali vlastnú bohyňu - Baset, ktorú Egypťania zobrazovali ako malú mačku s levou tvárou, alebo ako ženské telo s mačacou hlavou a pripisovali jej niektoré mačacie vlastnosti. Okrem iného bola aj bohyňou vychádzajúceho slnka, mesiaca, štedrosti, tanca atď. Čierne mačky boli najposvätnejšie a strážili chrámy kňazom a bohom. Ich zabitie sa trestalo smrťou. Mnohé z nich sa našli zabalzamované v hrobkách panovníkov(napríklad u faraóna Tutanchamóna, či Ramzesa ).Ich zabalzamované telá a množstvo amuletov, ktoré sa v hrobkách našli, svedčia až o kultovom spôsobe uctievania mačiek v Egypte.

V roku 500 pred n. l. pokladali Gréci a Rimania mačku za zvláštne domáce zviera a na lov myší uprednostňovali fretky. Grécka bohyňa Artemis, rímska bohyňa Diana a škandinávska bohyňa Freya neskôr dostali istú podobu s mačkou. Okrem iného boli aj patrónkami plodnosti a pôrodu, keďže sa mačky vzorne starajú o svoje mláďatá. Pre schopnosť mačky meniť tvar zreničiek, ľudia bohyniam pripísali patronát nad mesačnými fázami.

Do Číny a odtiaľ neskôr do Japonska sa mačky dostali z Indie. Aj tu boli dôležitou súčasťou náboženských obradov, ochraňovali staré rukopisy pred potkanmi a cenné kokóny húseníc priadky morušovej. V starej japonskej kultúre mačku spájali s bohatstvom a dlhým životom. Japonci verili, že len človek a mačka majú dušu. Mačka Japoncom prinášala radosť a šťastie, no so zánikom starej japonskej kultúry však mačky prišli o svoje postavenie a vrátili sa späť na hospodárstva. v budhizme boli mačka a had prekliate. Číňania mačku spájajú s chudobou a poverou, že čierne mačky nosia nešťastie.

zdroj: www.vix.sk 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: