Vypredané Zväčšiť
  • 1 z 4
 

Ja som VEDOMIE

 

7.čakra SAHASRÁRA 

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€14
   
Značka Bylinkové sviečky®
Kategória Čakrové bylinkové sviečky
 

Sahasrara sa nachádza na temene hlavy siaha do nekonečna hore a von, spája nás s vesmírom a božským zdrojom stvorenia. Je to miesto kde sme doma a kde sa spája všetko, je to miesto kde sa spájame s vyšším vedomím s vesmírom(kozmom), Je miestom stretnutia medzi konečnou (telom a egom) a nekonečnou (vesmír a duša).Keď si uvedomíme, že všetko je vzájomne prepojené a že sme jej súčasťou, začneme žiť s vďačnosťou, vierou a dôverou, a nie naplnení strachom a úzkosťou. Jej úlohou je aby človek zahodil svoje Ego a pochopil jednotu inak sa ďalej nedostane. Podľa tantrickej filozofie je siedma čakra príjemcom a aj darcom energie a vedomia. Prijíma energiu na udržanie života a vracia osobnú energiu, aby sa spojila s kolektívnou frekvenciou(energiou) vedomia. 

Každý sme iný a teda nie všetci máme rovnako otvorenú, aktívnu korunnú čakru, teda niekto menej, niekto viac  a niekto žiari už zďaleka. 

AKo si vieme pomôcť teda? V prvom rade zahodiť ego, meditovať, nájsť si vnútorný pokoj a posilniť si naše Vedomie a naše pravé Ja.

Ja som VEDOMIE

Bylinky, kvety,rastliny nám dali Bohovia aby sme cez nich mohli liečiť. Nemajú len spirituálnu funkciu ale aj liečebnú. Každá kvetina, rastlina má svoju funkciu a posolstvo. V týchto čakrových bylinkových sviečkach nájdete podporu pre korunnú čakru. Veľakrát sa cítime neistý, bez inšpirácie, depresívne stavy, nie sme sami so sebou spokojný, máme strach ale ani nevieme z čoho. Doslova nie sme to MY, nie je to naše pravé JA. Toto všetko je  spojené s korunnou čakrou teda ak nám fungujú všetky čakry po správnosti tak aj korunná a takisto ak korunná čakra nie je zanesená a vie prijímať aj vysielať, fungujeme aj my v súlade so všetkým. Jednoducho tu platí pravidlo : Ako hore tak aj dole a ako dole tak aj hore :-)

A teraz k sviečke:

Prečo fialová? Je to spiritualna farba, farba korunnej čakry s ktorou potrebujeme pracovať v mágií spirituálna ochrana, psychické zdravie všeobecne. 

Kvety som si zvolila podľa kvetovej terapie  a to:

Fialka nie len naša vonná ale aj africká fialka : jej energetické vlastnosti sú očista, teda premieňa nízku frekvenciu na vyššiu. Čakry: tretie oko a korunná čakra. 

Lekno: jeho energetické vlastnosti sú hlboká spiritualita, múdrosť, spojenie s vyššími bytosťami. Čo sa týka čakier tak úplne všetky lieči ale hlavne s korunnou čakrou je prepojená.

Vlčí mak : pripomína nám silu možností, plní nám priania a spomeniem, že niektorí Šamani dodnes používajú túto krásku pri obratoch :-) čakra: korunná.

Čo sa týka kompozície vôní mala som čo robiť, bola to výzva a riadna aby naozaj som podala vôňu ale aj energiu, ktorá bude spirituálna ale v jednom aj meditatívna a spojená s korunnou čakrou.

Zacítite hlavne lotos, velmi jemne kadidlo a fialku. Naozaj veľmi čarovná vôňa ktorá podporí meditáciu ale pohladí hlavne naše čuchové zmysli, harmonizujú čakrový systém a hlavne korunnú čakru podporíme.

Použila som Ametyst a hlavne tie ktoré majú aj krásne biele prvky v sebe:-) Ametyst je prepojený s korunnou čakrou v ktorej sa strácajú obavy a disharmónie, sprostredkuje dôveru a odovzdanosť kozmickým silám, podporuje meditáciu a inšpiráciu.

Postupne budem doplnať aj ostatné bylinkové sviečky s dôrazom na čakry. Totižto si všetko testujem najprv na sebe a na známých :-) 

!! Pri prvom použití prosím odstráňte všetky obaly a zastrihnite knôt podla inštrukcií na 5-6mm. Sviečku pri prvom použití zapálte minimálne na hodinku až dve, aby sa vosk rovnomerne roztopil. Nenechajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Sójový vosk je oveľa jemnejší a správa sa inak ako parafín a včelí vosk. Horiace sviečky nenechajte bez dozoru. Prosím sviečku už nezapalovať ak je na spodku málo vosku cca 5-6mm a už len zvyšky bylín !!!! Dbajte na pokyny piktogramov !!! 

 

Rozmery: priemer 6 cm a výška 7,5 cm

Doba horenia cca 25 h ale je to individuálne

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.